50 CC Motosikletler Hakkında Tüm Bilgiler
9

50 CC Motosikletler Hakkında Tüm Bilgiler

16 yaşını dolduran herkesin rahatlıkla alabileceği motosiklet ehliyeti M sınıfı ehliyetlerdir. M sınıfı ehliyet, Moped motosiklet kullanımı için uygun olup günümüzde motorlu bisiklet olarak Türkçe karşılığa denk gelen 50 CC motosikletler içindir. 50 CC motosiklet kullanmak, günlük yaşantınızda birçok kolay şekilde trafiğe katılmadan işe, okula, markete, mahallede veya yakın ilçelerde gezmeye çıkmak için ihtiyaç gören motosiklet kategorisidir.

Bir arabanız olabilir ve arabanızın yanı sıra hafta sonları kısa mesafeli gidip geleceğiniz yerler için küçük bir motosiklet, tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Günümüzde küçük silindir hacimli motosikletler, kısa mesafeli tüm gideceğiniz yerlerde sizlere yardımcı olur. 50 CC motosikletlerin silindir hacmi kadar kapladığı yer de küçük olunca, güzel havaların da gelmesiyle beraber birçok kişi tarafından hem tercih ediliyor hem de vergi, sigorta, ehliyet gibi büyük masraflar gerektirmeyen bir motosiklet türü olduğu için ilgi de fazla oluyor.

Şehir hayatınıza pratiklik kazandıran bu tip Scooter motosikletler, birçok özellikleriyle beraber ön plandadır. Yakıt tüketimi olarak cimri davranan 50 CC motosikletlerin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinin başında da bu gelir.

Hem Küçük Hem de Pratik Scooter Motosikletler

Hem kış hem de yaz aylarında yoğun ilgi gören ve birçok kişi tarafından da kullanılan 50 CC motosikletler, günümüzde parça problemi yaratmayan, yavaş gitmesi sayesinde sürücüsüne güvenli sürüş deneyimi yaşatan, B ehliyetiniz varsa eğer yeterli olan bu motosikletler her zaman birçok yere gitmek için en uygun motosiklet deneyimleri yaşatır sizlere…

Bu Motosikletlerde Vergi Vermek Yok!

50CC motosikletler, yönetmeliğe göre vergiye tabi tutulmazlar. ÖTV ve zorunlu sigortadan muaf tutularak bu masraflar olmadığı için uzun süreli çok uygun fiyatlarda motosiklet deneyimi yaşatabilirler. Bunun yanı sıra, sessiz olması, klasik scooter motorlarına göre çok daha iyi bir kullanım deneyimi sunar.

Gürültü kirliliğini yaratmadan rahat bir şekilde motosiklet kullanmak isteyenler, sizlerde profesyonel olarak scooter tarzı bir motosiklet sahibi olarak kullanım yapmak, şehir içerisinde trafiğe çıkmak istiyorsanız eğer, hem hafif olması hem de küçük bir motosiklet ebadında olması sayesinde park sorunu olmadan çok rahatlıkla istediğiniz her yere park ederek motosikletinizi kullanabilirsiniz.

50 CC Motosiklet Özellikleri Nedir?

25 HP motor gücüne sahip olan 50 silindir hacimli motosikletler, birçok markanın genel olarak aşağıda belirtilen özelliklerde motosiklet ürettiği bilinir. Buna göre genel özellikleri şunlardır:

  1. Scooter tarzı 50 CC motosikletler, 49.6 CC motor özelliğine sahiptirler.
  2. Toplamda 3 beygir gücü olup 2 tekerlekli motosiklettir.
  3. 4 zamanlı hava soğutmalı özelliğe sahiptir. CDI ateşleme sistemiyle motor ateşlenir ve çalışır.
  4. Motosikletlerin tamamı otomatik vites olması sayesinde herhangi bir şey yapmanız gerektirmemektedir.
  5. 3.1 NM değerlerinde Tork özelliği varken, saatteki hızı 45 KM’dir.
  6. Tekerlekler arası uzunluk ortalama 125 – 135 cm aralığında değişir.
  7. 50 CC motosikletlerin tamamı yaklaşık 130 – 170 KG arasında taşıma kapasitesine sahiptir.
50 cc motosiklet

50 CC Motosiklette Hangi Marka Tercih Edilmelidir?

Onlarca markanın 50 CC motosiklet üretimi yaptığını biliyoruz. Bu nedenle aralarında servisi uygun fiyatlı, yedek parçası uygun fiyatlı olan motosiklet markaları tercih edilmelidir. Yakıtı minimum seviyede yakan ve sizi iş – ev ya da okul – ev gibi alanlarda git – gel yapacağınız zamanlarda yormayacak olan, üzmeyecek olan markaları tercih etmelisiniz.

Honda, Yamaha, BMW, SYM, Kawasaki ve Vespa gibi markalar, son zamanlarda en iyi tanınan markalar arasındadır. Bu markalardan sürüş deneyimi olarak deneme sürüşler yapabilme imkânınız olanlardan test sürüşleri yapabilir ve deneyebilirsiniz. Uzun yollar ya da otoban, dik yokuşlarda gitmeyecektir. Hepsinin dezavantaj ve ortak özelliği budur. Bu nedenle bu beklenti ile bakmadan, sadece düz yollarda kısa mesafeler için ihtiyacınızı karşılayacak bir motosiklet deneyimi yaşatacak markaları tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...