İzmir Alaçatı

İzmir, Çeşme ilçesi sınırlarında kalan Alaçatı, Ege Bölgesi’nin en gözde tatil beldeleri arasında sayılır. Akdeniz sıcağını sevmeyenler için ideal bir alternatif yaratan bölge, aldığı rüzgâr ve Akdeniz’e nazaran daha az tuzlu deniz suyuyla rüzgâr sörfü tutkunlarının uğrak yeridir.

Renkli taş evlerinin yanı sıra günün 24 saati yaşayan sokaklarıyla küçücük olan Alaçatı, adından çok daha büyük bir üne sahiptir. 4-5 günlük kısa tatil kaçamaklarının rotası olan bölge, özellikle gelişen karayolu olanakları sayesinde büyük şehirlere yakın bir konuma gelmiştir.

Gece hayatının yanı sıra plajları, butik otelleri, hediyelik eşya dükkânları, yerel tatları ve enerjik turist kitlesiyle bütün yaz adından söz ettiren Alaçatı, Ege’nin incisidir. Sadece yaz tatili için değil kültürel etkinliklere katılmak için de bölge tercih edilebilir. Alaçatı değirmenleri ve pazarı bölgeye yapılan gezilerde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelir.

Butik otele dönüşmüş taş evler sundukları kaliteli hizmetlerle ziyaretçilerin kendilerini özel hissetmesini sağlar. 5 yıldızlı otel statüsünde müşteri taleplerine odaklanan çalışmalarıyla bölgenin turizm atağına katkı sağlayan işletmeler, erken rezervasyon fırsatıyla yaz tatili hayali gerçekleştirmek isteyenlere kapılarını aralar.

Ege ve Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerine ev sahipliği yapan restoranlar, balık ve sakızlı Türk kahvesi severlere unutamayacakları sunumlarla misafir eder. Alaçatı ot ve uçurtma festivali ve sörf şenlikleri tatil anlayışının geniş kitlelere yayılmasını sağlarken tatil için beldeyi seçenlerin de unutamayacakları günler yaşamalarına imkân sağlar.

Bölgeye gelenler yerel ve doğal lezzetler arasından alışveriş yapma ihtimali yakalarken Antikacılar Çarşısı bölgenin en önemli ve mutlaka gezilmesi gereken adresleri arasına dâhil edilebilir. Şehir hayatına ufak bir mola vermek isteyenler için yakın ve özel bir tatilin adresi olan Alaçatı, bu yıl yeniden misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.